Mindig is nagy ezermestere voltam a családnak. Egy idő után, amikor már elköltöztünk vidékre egy város közeli faluban elkezdtem foglalkozni mezőgazdasággal is, aminek szinte a szerelmese lettem. A kis faluban szinte mindenki foglalkozott mezőgazdasággal, ezért hamar híre ment annak is, hogy mondhatni elég sok mindenhez értek. Így rövid idő alatt, nem csak a családom, de kis faluba akkor már szinte a környéken lakóknál is megjavítottam, barkácsoltam ezt azt. Hogyha valamit a fejembe vettem, hogy nekem kell, biztos, hogy megpróbáltam megtalálni a lehetőségét annak, hogy megtudjam saját kezűleg otthon csinálni. Így csináltam már kőből lámpaernyőt, vagy például fából poháralátéteket.
Volt már egy-két dolog, amivel azonban nem jártam sikerrel, és inkább profikra bízom a dolgot, így történt ez a napelemes rendszerekkel is.
Mivel közel vagyunk a városhoz, elég sok lakópark építést néztünk már végig az elmúlt években, ahol az összes ház egytől-egyig mind kapott napelem paneleket is a tetőre. Így jött az ötlet, hogy hát nekem miért ne lehetne sajátom?
A kutakodást ott kezdtem a témában, ahol az összes egyéni projektemet, az interneten. Mi sem, volt egyszerűbb, mint rákeresni, hogy „napelem rendszer házilag”, és már vártam, hogy most kapni fogok sok—sok videót, ahol bemutatják nekem, hogy álljak neki a munkának.
Hát sajnos nem videókat találtam. Helyette erre a weboldalra bukkantam, ahol A-tól Z-ig mindent megtudtam a napelemek felépítéséről, működéséről. Hát korántsem annyira egyszerű, minta hogyan én azt elsőre elképzeltem. Nagyon komoly szakmai munkát igényel a helyes kivitelezés, a helyes méret és mennyiség megválasztása. Még az sem mindegy, hogy milyen irányban, szögben helyezzük fel a napelemeket.
Azt az ötletet, hogy ezt elkészítem házilag azt biztosan elvetettem, de azt, hogy napelemes rendszerem legyen nekem is, azt még nem. A közeljövőben biztosan fogok ajánlatot kérni, és profikra bízom a munkát.