Sajnos a vidéki életéről szóló viccek nagy része az alkoholizmusról szól. Miska bácsi eltévedt a kocsmában, meg hasonlók. Egyesek nagyon jól mulatnak ezeken a vicceken, de ha mélyebben belegondolunk, egy elég szomorú világ tárul elénk. Rengeteg ember életét keseríti meg nap mint nap ez a függőség, ez pedig sajnos tény, nem pedig vicc. Természetesen sokak viccekkel igyekeznek könnyíteni a helyzetükön, de ez a legtöbb esetben nem elég ahhoz, hogy szembenézzünk a démonjainkkal.
Az alkoholisták felépülése egy hosszú és nehéz folyamat, ami nem egyik napról a másikra zajlik. Rengeteg támogatásra és türelemre van szükségük, és sokak már az előtt egyedül találják magukat, hogy ezt a gyógyulást megkezdhetnék. A betegség nagyon könnyen a családi és baráti kapcsolataink kárára mehet, és emiatt fontos, hogy a rehabilitáció során ne csak a betegségre figyeljünk, hanem az emberre magára is, akit ez érint. A Felépülők addiktológiai magánklinika ezért ajánl mind egyéni, mind családos konzultációkat, hogy pácienseik minden tekintetben megkapják azt a támogatást, amire szükségük van ahhoz, hogy a rehabilitáció után a legteljesebb életet élhessék. Ezen kívül pedig van egy 28 napos bentlakásos elvonókúrájuk, amely során csak saját magukkal kell törődniük a betegnek, és nem kell a mindennapok nehézségeivel foglalkozniuk. Az ország három pontján lehet részt venni ezen az elvonókúrán, és minden helyen a legnagyobb kényelemben fókuszálhatnak a gyógyulásra. A 28 napos kúra magában foglal több csoportterápiát, előadást, és egyéb programot, melynek költségeit magában foglalja az ár. A Felépülőknél nincsenek rejtett költségek, annyit kell fizetni, amennyit kiírnak az oldalra, és a elvonókúra során sincsenek plusz költségek. Sportolási lehetőség is van, ha igényt tartanak rá, mindemellett pedig napi sétákon vehetnek részt a központ környékén.
A Felépülők egy család saját tapasztalata alapján lett kialakítva, mikor apa és fia együtt küzdöttek meg a függőséggel. Pontosan ezért vannak tisztában azzal, hogy milyen nehéz ezzel a betegséggel együtt élni, és hogy mennyi támogatásra van szükség ezen nehéz időszak átvészeléséhez. A Felépülők az úgynevezett Minnesota-módszerrel dolgoznak, amely szerint az alkoholizmus önmagában egy betegség, nem pedig egy egyéb bajnak a tünete. Ez alapján pedig elsődleges problémaként tekintenek rá, és az alapján igyekeznek gyógyítani, és segíteni a megoldás megtalálásában. Számukra az alkoholisták gyógyítása egy hivatás, nem pedig munka. Ők azért végzik a feladataikat nap nap után, mert tudják, hogy segíthetnek, és életcéljuk az, hogy minél több embert talpra állítsanak, azt követően, hogy életük egyik legrosszabb időszakán vannak túl. A Felépülők dolgozóinak lehetőségük van rá, hogy ők legyenek a fény az alagút végén, ezt pedig meg is ragadják.
Az alkoholisták felépülése nagyon gyakran hosszadalmas és fárasztó folyamat, amely lehetetlennek tűnik, mikor először belevágnak. De az elvonókúrán sorstársaikkal együtt vívhatják meg ezt a harcot, és egymást támogatva haladhatnak ezen a rögös úton. De a Felépülők oldalán is több lelkesítő üzenet található azoktól, akik már megjárták ezt az ösvényt. Ők tudják, mennyire nehéz a helyzetük, tudják, mennyire lehetetlennek tűnik. De ők már meg tudták csinálni, sikeresen felépültek, és azóta is teljes életet élnek. Remek példák arra, hogy igenis fel lehet gyógyulni ebből a betegségből, és hogy bárki meg tudja csinálni. Önök is képesek rá.